آزار جنسی؛ دلیل کناره گیری نماینده دمکرات‌های سوئد از این حزب  

 آزار جنسی چندین زن توسط عضو حزب دمکرات های سوئد
هانا ویگ، نماینده پارلمانی حزب دمکرات‌های سوئد. عکس: JONAS EKSTRÖMER / TT

یکی از نمایندگان پارلمانی حزب دمکرات‌های سوئد به دلیل مورد آزار جنسی واقع شدن ، از این حزب کناره گیری کرد. او در گفتگو با برنامه Kalla Fakta  تلویزیون سوئد تصریح کرد که توسط یکی از همکاران عالی رتبه پارلمانی خود از حزب دمکرات‌های سوئد مورد آزار جنسی قرار گرفته است.

هانا ویگ گفت که همکار او دستش را روی گلوی او گذاشته و با یک انگشت زیر شکمش را لمس کرده است.

این اتفاق در سال ۲۰۱۲ رخ داده و هانا ویگ به جای اینکه مورد حمایت حزب قرار بگیرد با رفتار تحقیرآمیز و زننده مواجه شده است. پر وگه لوف، معاون سابق امنیتی حزب دمکرات‌های سوئد به این برنامه تلویزیونی گفت که این نماینده مرد، چندین زن را تا به حال مورد آزار جنسی قرار داده است.

مادلن لارشون، نماینده دمکرات‌های سوئد در شورای شهر فولشوپینگ نیز از این حزب کناره گیری می‌کند و می‌گوید همچون هانا ویگ مورد آزار جنسی قرار گرفته است.اما هانا ویگ سومین زنی است که حزب دمکرات‌های سوئد را ترک می‌کند. آنا هاگوال و مارگارتا لارشون دو زن دیگر از این حزب هستند که از آن کناره گیری کرده‌اند.

مدیر مطبوعاتی حزب دمکرات‌های سوئد به روزنامه اکسپرسن گفته است که این حزب از آنچه درباره هانا ویگ اتفاق افتاده مطلع نبوده است: به ما گفته نشده بود که چه کسی مورد آزار قرار گرفته یا چه کسی این کار را انجام داده است. ما فقط دراینباره مطالبی شنیدیم و سپس تلاش کردیم درباره ماجرا اطلاعاتی به دست آوریم. با افرادی که ممکن است با این گروه پارلمانی کار کنند تماس گرفتیم و جویای اطلاعات بیشتر شدیم اما کسی به ما پاسخ روشنی نداد.

با اینهمه او در گفتگو با روزنامه آفتونبلادت از شکایت حزب دمکرات‌های سوئد به پلیس درباره اتهام مطرح شده خبر می‌دهد و می‌گوید که این کار، صبح امروز صورت گرفته است.

 

منبع: رادیو سوئد

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *