امنیت در پیام رسان فوری تلگرام

بخش امنیت سایبری ماناو سعی دارد تا شما را در زمینه ی امنیت در پیام رسان فوری تلگرام آگاه کند لطفا با ما همراه باشید.
روش‌های هک شدن تلگرام توسط فرصت طلبان:
1:در اختیار گذاشتن گوشی به دیگران
2:استفاده از ربات و جعل نماد تلگرام
هکرها با جعل نام و لوگوی تلگرام، کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دام می‌اندازند و وارد حساب‌های کاربری آنها می‌شوند. هکرها با یک نام جعلی و با تصویر لوگوی تلگرام پیامی را برای شما ارسال می‌کنند هیچ نام کاربری و شماره تلفنی وجود ندارد در واقع یک تصویر جعلی است که هکر می‌خواهد شما را دچار اشتباه کند و از شما درخواست شماره تلفن وکد 5 رقمی را می‌نمایدکه در واقع دریافت شماره تلفن و کد 5 رقمی تایید، همان دادن اجازه دسترسی به اکانت تلگرام می‌باشد.
لذا مراقب باشید به هیچ وجه به پیام‌هایی که شماره تلفن و کد 5 رقمی را ازشما درخواست می‌نمایند پاسخ ندهید.
امنیت در پیام رسان فوری تلگرام

امنیت در پیام رسان فوری تلگرام

توصیه‌ها و هشدارهای بخش امنیت سایبری ماناو
((روش‌های پیشگیری)):
.::Passcode lock::.
ابتدا وارد تنظیمات  در تلگرام می‌شویم  و  وارد قسمت  Privacy and Security می‌شویم و در بخش Security وارد  Passcode lockمی‌شویم و یک رمز عبور را اختصاص می‌دهیم و بعد از خارج شدن از برنامه اگر بخواهیم وارد برنامه شویم از ما رمز می‌خواهد.
آیا تلگرام من هک شده؟؟؟
.::Active Sessions::.
وارد Settings می‌شویم و بعد گزینه  Privacy and Security را انتخاب می‌نمایید گزینه Active Sessions را کلیک کرده پنجره‌ی ظاهر می‌شودکه درآن دستگاه‌هایی را که به تلگرام شما وصل هستند را نشان می‌دهد، در این حالت گزینه Terminate all Other Sessions را لمس کنید تا برنامه تلگرام در تمام دستگاه‌های دیگر  غیر فعال شود و دیگر کسی بجز خودتان دسترسی به تلگرام شما نداشته باشد. بهتر است هر چند وقت یک بار  به صورت دوره‌ای این قسمت را چک کنید.
.::Two Step Verification::.
تنظیمات دو مرحلهای در تلگرام
برای بالابردن امنیت وجلوگیری از هک تلگرام میبایست تنظیمات دومرحله را فعال نمایید. با فعالسازی این ویژگی، حتی اگر افراد دیگر به هر طریقی به کد ارسالی تلگرام دسترسی پیدا کنند، باز هم موفق به وارد شدن به اکانت شما نخواهند شد. ابتدا وارد Settings سپس وارد گزینه  Privacy and Security شوید. گزینه‌ Two Step Verification را لمس کنید تا به مرحله‌ تعیین رمز عبور وارد شوید. رمز مورد نظر خود را وارد کنید. بعد از دومین باری که رمز خود را برای تایید وارد نمودید، رمز تایید دو مرحلهای  شما فعال می‌گردد.
موارد امنیتی:
–  هیچ‌گاه کدهای تاییدی که از طرف تلگرام یا هر برنامه دیگری برایتان ارسال می‌شود را در اختیار هیچ کس حتی نزدیکانتان هم  قرار ندهید چون این کدهای تایید، کلید راهیابی به حریم خصوصی شما می‌باشند.
–    اگر تا الان قابلیت تایید دو مرحلهای یا همان Tow-Step Verificstion در تلگرام را فعال نکردهاید، هرچه زودتر این فعال‌سازی را انجام دهید تا ورود به حساب تلگرام  شما به صورت دو مرحلهای و با تایید خودتان صورت بپذیرد.
–    در هنگام انجام عمل Terminate all Sessions دستگاه‌هایی را  Terminate کنید که متعلق به خودشما نیست.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *